Ocak 1988’de Bulgaristan’ın Razgrad şehrinde doğdum. İlk okul beşinci sınıfına kadar Bulgaristan’da eğitim gördüm. 2000 yılında ailemle Türkiye‘ye göç ettikten sonra eğitimime burada devam ettim.

Liseyi Sezai Türkeş Feyzi Akkaya ATL, Bilgisayar Yazılım Bölümü’nde okudum ve daha sonra devam ettiğim Düzce Üniversitesi, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümünü başarıyla tamamlayarak 2009 yılı önlisans ve yüksekokul birinciliği ile mezun oldum. Bir sene aradan sonra 2010 yılında DGS ile Marmara Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümüne girdim ve 2013 yılında da bu üniversiteden Bilgisayar Öğretmeni olarak mezun oldum.

Düzce Üniversitesi’nde iken bir yazılım şirketinde yarı zamanlı çalışarak çeşitli projeler geliştirdim. Bunlardan biri halen az da olsa geliştirmeye ve satışına devam ettiğim Market Satış Programı‘dır.

Ekim 2015 ile Ağustos 2018 tarihleri arasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bir Amerikan yazılım şirketinde tam zamanlı olarak çalıştım. Burada kendimi yazılım alanında bir hayli geliştirdim.

Şu anda ve genellikle serbest (freelance) olarak web tasarım, web uygulamaları ve yazılım geliştirmeye devam etmekteyim. Teknolojideki gelişmeleri sürekli takip ediyorum ve yenilikleri geliştirdiğim projelerde kullanıyorum…

Özellikle Microsoft .net alanında geliştirme yapsam da bilişim destek, Windows sunucu yönetimi, yazılım geliştirme/destek/hata çözümleri, Asp.Net, C#, Vb.Net, MVC, JavaScript, React, MSSQL, HTML, CSS, TFS, git, nuget gibi konularda çözüm üretebilmekteyim…